na vrhu

Posted on Posted in 100 žena na Sniježnici

„100 žena na Sniježnici“ 08.03.2015

Drugi tradicionalni uspon na Sniježnicu povodom Dana žena

Od 26.02. do 07.03. Hpd Sniježnica je zaprimila 160 prijava. Na manifestaciju je sudjelovalo otprilike 300 ljudi dok je njih 259 došlo na Ilijin vrh 1234m. Od 259 uspješnih dolazaka na vrh je bilo čak 216 žena!

Okupljanje je bilo u Kuni Konavoskoj u 9h. Svi sudionici su došli osobnim prijevozom te su članovi Hpd Sniježnice, nakon najave mještanima da će biti puno ljudi i auta, regulirali parkiranje svih automobila. Zbog lakšeg snalaženja do samog mjesta, osim karte kako doći koji su bili objavljeni, udruga Nazbilj je posudila velike drvene figure koji su postavljeni od Zvekovice do Kune.

Nakon okupljanja u Kuni Konavoskoj se predstavila predsjednica Nina Lučić svim sudionicima te je glavni vodič Nika Drobnić kratko uputila u cijeli razvoj manifestacije. Velika skupina je krenula u 09:15h put vrha. Cijeli događaj je bio osiguran od strane HGSS-a, 15 članova koji su bili raspoređeni po cijeloj koloni te pričuvni sastav na livadi koji su na raspolaganju imali dva intereventna vozila. Osim članova HGSS-a, planinarski vodiči su osiguravali put do gore te su svi članovi društva bili ‘označeni’ majicom i bedžom društva u slučaju bilo kakvih upita od strane sudionika.

Oko 11:30h 259 sudionika je stiglo na vrh gdje se vršilo upisivanje u knjigu sudionika. Svi sudionici su upisali svoje ime/prezime, godište te spol u svrhu trajnog čuvanja knjige. Knjiga se čuva u knjižnici društva. Na samom vrhu su ljudi odmarali, te su se svih 216 žena zajedno slikale. Također se nalijepila naljepnica izrađena povodom ovog dana kao i prošle godine.

Nakon slikavanja krenulo se put livade na kojoj se organizirao tzv. mali planinarski domjenak. Članovi društva koji nisu išli na vrh su pripremali roštilj na livadi gdje su sudionici mogli odmarati, pojesti i družiti se.